czwartek, 15 maja 2014

Świat schodzi na suki

|Fisz - Czerwona sukienka

|Pezet - niegrzeczna feat. wdowa

Dzisiejsza młodzież to dzieci.
Trochę bardzo przerażają mnie rzeczy, które o nich słyszę. Ja w ich wieku popijałam vibovit ze szklanki po nutelli i zajadałam lizaki. Teraz po ulicach chodzą wymalowane jedenastolatki z wypchanymi stanikami i chłopcy na 'swagu'. Rozmawiają o seksie jakby wiedzieli o co chodzi. Ich słownictwo tak bardzo 'dorosłe'. 'Pała' ze sprawdzianu jest dla nich powodem do dumy.
Zastanawiam się jak będzie wyglądał świat za parę lat. Czy zrozumieją jak głupie i bezsensowne to wszystko jest, czy powstaną nowe normy. Świat cofa się w pewnym sensie. Kiedyś, dawno, dawno temu, za górami, za lasami, tak tu jak i wszędzie, dziewczynki po pierwszej miesiączce, zostawały 'sprzedawane' lub wydawane za mąż bogatemu mężowi i rodziły dzieci. Teraz takie dzieci oddają się za 'parę spodni' lub za darmo. 
Przeraża mnie również ilość zdrad i rozwodów u dorosłych. Słyszę tu i tam, że ten zdradził tą, tamta, tamtego, ci się rozwodzą, a tamci po siedmiu latach 'chodzenia', nadal nie myślą o ślubie, bo przecież są jeszcze młodzi i nie chcą się na stałe wiązać. 
Skąd dzieci mają brać przykład? Od samolubnych dorosłych bez wartości? Dlaczego rodzina, z wartości nadrzędnej, stała się czymś bezwartościowym? Gdzie honor? Teraz nikt nie uwierzy na słowo. Wszystko musi być na papierze, a i wtedy znaczenie ma tylko w sądzie. 
Tak bardzo nie ogarniam co się dzieje.


|Gutek - Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości jak Ty

Chciałabym, żeby ten świat w końcu dorósł i zachowywał się odpowiedzialnie.


PS Faceci w sukienkach, schowajcie się w szafie i nie wychodźcie!
Facet w sukience udający kobietę - transwestyta.
Facet z brodą w sukience - ???


|Akurat - Lubie Mowić z Tobą

|Pidżama Porno (28 on love) - Taka miłość

Tęsknię za wszechotaczającą mnie romantycznością.

|Paktofonika feat Gutek - Ja to ja


|Strachy Na Lachy - Raissa


Ktoś mi kiedyś wysłał bardzo ładną piosenkę. Chyba Elektrycznych Gitar. Niestety nie pamiętam co to była za piosenka i nie mogę jej znaleźć. 

6 komentarzy:

 1. Myślę, że im takie młode mają lepiej, tym są gorsze. Np.: rodzice nie mają czasu na swoje pociechy? Zarzucą laptopem, tabletem smarkfonem, luszczanką, etc., żeby zapełnić "lukę". I proszę bardzo, zamiast grzebać się z rówieśnikami w piaskownicy czy jeździć na rowerze, wiele młodziaków wybiera kolorowy świat internetów i słegów. Od tego juz niedaleka droga żeby to wyglądało tak jak wygląda teraz, a i wyglądać lepiej nie będzie. Trochę się człowieczeństwu w dupie poprzewracało. Ale to kiedyś się zemści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie! Elektronike powinno sie ograniczyc do 1-2 godz dziennie (moj mlodszy kuzyn tak ma, zyje, wychodzi na dwor i bawi sie z kolegami), za to nieograniczony dostep do rowerow, deskorolek, skakanek i trzepaka! Do tego sporo zajec pozalekcyjnych (da sie!) zeby poznawac nowych ludzi i rozwijac pasje. Nie wiem dlaczego w tym kraju to takie trudne.

   Usuń
  2. Nie jestem pewna czy tylko w tym kraju ;) ale tak, łatwiejszym stało się odpalenie przeglądarki niż nasmarowanie łańcucha w rowerze. A kontakt ze znajomymi? Jest! ...na fejsie ;] btw. to musi być kiepskie i smutne, kiedy dzieciństwo niepostrzeżenie mija głównie przed kompem.

   Usuń
 2. te dzieci kiedys bedą rządzić tym krajem..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeraza mnie to. W nas nadzieja! Moze nie zestarzejemy sie tak szybko i luke dzisiejszych nastolatkow zapchamy wlasnymi dobrze ulozonymi i wychowanymi dziecmi :p

   Usuń
 3. dzisiejsza mlodziez to dzieci - bez przecinka powinno byc, to nie jest zdanie zlozone ze struktura: jezeli..., to.. To zdanie proste oznajmujace z orzeczeniem domyslnym (sa) :P I lepiej nie pytaj co mysla starsze roczniki o dzisiejszej mlodziezy do lat 20

  OdpowiedzUsuń